9 minutter med Final Fantasy XV

Det har vært stille rundt det neste kapittelet i Sqare-Enix storslagne saga. Først annonsert som Final Fantasy Versus XIII allerede i 2006, har det gått gjennom mange forandringer før det endelig ble avdukket som Final Fantasy XV sommeren 2013, og etter det har forventningene økt i takt med hva som er blitt visst frem.

Nå har Square-Enix lagt ut 9 minutter av spillet for å vise frem hva vi kan vente oss engang i ikke alt for lang fremtid.

Spillet vil bli en visuell blanding mellom det teknologiske landskapet vi så i Final Fantasy VII og VIII, blandet med følelsen av å utforske en helt ny verden. I videoen ser vi hovedpersonene kjøre rundt i en bil mens de utforsker landskapet rundt dem, blant annet en bensinstasjon. Deretter går de ut av bilen og utforsker omgivelsene til fots, hvor de ser det varierte dyrelivet som eksisterer.

Monstrene vil nå være en mer naturlig del av omgivelsene og faunaen rundt de forskjellige områdene.  Mange vil ikke angripe før de føler seg truet eller rett og slett angripe andre dyr som en del av naturens gang. På det grunnlaget er det lettere å påpeke at de ikke er monstre i det hele tatt. Om natten derimot kommer de virkelige monstrene ut og da er det best at du ikke er langt vekke fra steder som kan beskytte deg.

I tillegg til å kjøre bil, vil både luftskip og de ikoniske Chocoboene være en del av transportmulighetene du får. Det vil trengs, fordi det er en gigantisk verden som venter deg. Du kan nemlig gå hvor som helst i denne verden, og det er tusenvis av hemmeligheter som angivelig venter deg. 

Hva tror du om videoen? Kan FF XV ta serien tilbake til fordums tid?

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

lies-of-p-sequel

Ukens spillnytt

Med en god nyhet blir denne uken dessverre overskygget av flere runder med nedskjæringer. Det er trist å melde om...

CONAN_KV_Visual_Upgrade_Announcement_Final_with_Razma_1280x720

Et reisebrev fra Hyboria – Conan Exiles

Det er noe helt eget med å starte et åtte år gammelt survivalspill i 2026. Man forventer egentlig et halvdødt...

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...