Ribber innhold i bruktspill

Id Software har fjernet innhold i historiedelen av Rage for de som ikke oppgir en engangskode som følger med i spillet når man kjøper det.

Ett steg videre

Såkalte Online Pass-løsninger, hvor man benytter en engangskode for å få tilgang på online-spilling i konsollspill, har blitt mer og mer populært blant utgiverne. Om man kjøper et spill brukt, betyr det at man uansett får spilt hele enspillerdelen, men at man må kjøpe en engangskode for å få full utnyttelse av innholdet. Nå tar Rage-utvikler Id Software dette ett steg videre.

I et intervju med Eurogamer forteller Tim Willits at det finnes kloakk-luker over alt i spillet, men at disse kun er tilgjengelige for de som har oppgitt en gyldig engangskode.

– Disse lukene er over alt. De fleste finner dem aldri uansett, forteller Willits.

Hva som skjuler seg bak disse lukene nevner han ingenting om, men mener at de ikke har fjernet noe essensielt for historien, og at det derfor er greit å belønne de som har kjøpt spillet nytt i butikken litt ekstra.

Hva synes du? Er det greit at bruktspill ikke lenger nødvendigvis byr på en fullstendig spillopplevelse, til og med i enspillerdelen? Si din mening i kommentarfeltet!

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

«Vi får nok aldri Terraria 2» Det er det spillere tenker i hvert fall når ReLogic har annonsert oppdateringen 1.4.6...

Jeg har alltid vært en stor fan av 3D-plattformere. Mitt første spill var Crash Bandicoot: Warped, mitt favorittspill er Sly...

FC 27 får enda en dyrere utgave i år. I tillegg til den vanlige utgaven og en Ultimate Edition, får...