Microsoft takket nei til lovende PS4-eksklusiv

Et lekket dokument på nettstedet VG Leaks viser at den kommende PS4-eksklusiven Rime i utgangspunktet var ment som en gavepakke til Microsoft. Den spanske utvikleren Tequila Games tilbød Microsoft å lansere spillet på Xbox Live Arcade, Windows 8 og Windows Phone allerede to år før ferdigstilling, da spillet het Echoes of Siren.

Microsoft avslo tilbudet, og i en nylig Twitter-melding fra Microsoft Studios-sjef Phil Spencer viser det seg at de ikke er fullt så fornøyde med valget de tok den gangen. Han sier at å leve med feilene sine er en del av jobben, og påpeker at de har et drøss med andre eksempler, blant annet Guitar Hero-serien. Likevel er de ikke bitre, og synes det er kult å se hva Rime ser ut til å ende opp som. 

Det vi har fått sett av Rime hittil har nemlig vekket interesse hos både presse og publikum. Spillet foregår på en øy, der du om dagen utforsker og sanker inn en haug med ressurser, før du om natten må beskytte det du har oppnådd mot soldater på øya. Spillet har sendt mange assossiasjoner til klassikeren Ico, spesielt gjennom Gamescom-traileren som kom i fjor. I det lekkede dokumentet blir også Ico nevnt i forbindelse med inspirasjonen Tequila Games henter fra klassisk mytologi, der utnyttelsen av eldgammel mytologi i spill som God of War attpåtil blir kritisert.

Spillet har foreløpig ingen lanseringsdato.

Kilde: Eurogamer

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

Disse spillene får du med PlayStation Plus i mai

Kom mai du skjønne milde, og kom kom månedens spill som er inkludert i PlayStation Plus. EA Sports FC 26PS5,...

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...

who-are-you-button-1736523406130

Who are you!? – Mysteriet forblir uløst

Skrekk-titler er en hårfin kunst å få til i dagens overgrodde landskap. Som en utvikler må man konsekvent bringe noe...