En million betatestere

Utvikler ArenaNet oppnådde over en million registrerte betatestere for deres kommende nettrollespill Guild Wars 2 i løpet av de 48 timene registreringen var åpen.

Ekstatiske

Guild Wars 2-utvikler ArenaNet hadde kun lagt av to døgn forrige uke for registrering av betatestere, men det skulle vise seg å holde i massevis for at MMO-underdog-en skulle få bekreftet populariteten sin. Over en million brukere skrev seg opp til betatjeneste hos utvikleren, og selv om ikke alle blir garantert plass i den kommende testrunden, vil de bli vurdert også for testing i tiden frem mot lansering.

I anledning en million registrerte testere, har ArenaNet publisert et videoopptak av studioet når antallet når målet. Videoen kan sees på spillets Facebook-side. Videre ble prestasjonen markert med følgende Twitter-melding:

– Studioet var ekstatiske da vi nådde 1 MILLION Guld Wars 2-registreringer! Vi <3 dere alle!

Guild Wars 2 utvikles av ArenaNet og utgis av NCSoft for PC. Spillet lanseres i løpet av 2012.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

hl2

Spillåret: 2004

2004 er året hvor Facebook ble lansert (i USA), Shrek 2 og Spider-Man 2 tronet på kinofronten og sist men...

98cba5d615c78ee84a237dbd3ad6c24f5b8f34f8-2000x2000.png

AOC Q27G4ZDR – God OLED-monitor til en billig penge​

Når man skal vurdere en ny skjerm er det en rekke ting man bør se etter. Hvilken størrelse trengs, hvilke...

Kiln-2026_04_23-15-16-58

KILN – Et godt konsept som trenger litt mer tid i ovnen

Jeg har laget krukke på krukke, bare for å knuse andres krukker til det punktet at det hele nesten blir...