40 timer med Batman

I et intervju om fortellerteknikk i spill i den engelske avisen The Guardian, røper Sefton Hill, spilldesigner hos utvikler Rocksteady Studios, at vi har rundt 40 timer i vente i Batman: Arkham City – så lenge vi spiller alt innholdet spillet har å by på.

25 + 15 timer

– Vi har rundt 15 timer med handling som går på siden av hovedhistorien. Det er helt og holdent opp til spilleren når og hvordan de vil gjøre dette – det finnes ikke noen riktig tidsramme. Det finnes ingen andre medier som kan tilby denne typen fleksibel opplevelse, hvor spilleren får skreddersy den som de selv vil, forteller Hill.

Han forklarer videre hvordan Rocksteady har fokusert kraftig på balansering av informasjonsflyt og tempo gjennom hele spillopplevelsen, og mener selve hoveddelen av spillet vil ta oss over 25 timer å fullføre.

– For å holde spillerne engasjert såpass lenge, må ikke bare karakterene og handlingen  utvikle seg, men også kjernemekanikken i spillet trenger å endre og tilpasse seg.

Batman: Arkham City utvikles av Rocksteady Studios og gis ut av Warner Bros. Spillet er planlagt en utgivelse på Xbox 360, Playstation 3 og PC den 21. oktober.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...

Skjermbilde 2026-04-23 103015

Saros – En solid oppfølger i alt annet enn navnet

  Med Saros prøver finske Housemarque å peile seg inn på en mer tradisjonell narrativ reise enn de har gjort...

11f8acf7082a8e6188b9013f74cd12f4ccb4e62bf2ac7187

Screamer – Drifting, raske biler og en kul historie

Bilspill har sjeldent vært min foretrukne sjanger, så ærlig skal jeg være. Helt siden Need for Speed: Underground og Burnout...