The Outer Worlds kommer til Steam, og ryktene skal ha det til at en oppfølger er under utvikling

På fredag kom nyheten om at det Fallout-aktige rollespillet The Outer Worlds fra Obsidian lanseres på steam i slutten av oktober, og nå har det dukket opp snakk om at utvikleren, som også jobber på det svært spennende Awoved, jobber med en oppfølger til det kritikerroste rollespillet.

Nyheten kommer fra twitter kontoen til Danial Ahmad, som jobber som markedsanalytiker for Niko Partners, som sier at studioet skal være i en tidlig fase av utviklingen på en Outer Worlds oppfølger.

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

lies-of-p-sequel

Ukens spillnytt

Med en god nyhet blir denne uken dessverre overskygget av flere runder med nedskjæringer. Det er trist å melde om...

evercade-home-computer-handhelds

Ukens spillnytt

Denne uken kan vi lese om en Early access-suksess, gamle helter fra 80-tallet gjenoppstår i ny form og nroske spill...

3c864ec9825d80237aa5ef8ac86e54552a185615f8194614

Directive 8020 – I rommet kan ingen se deg angre dine valg

Supermassive Games har markert seg på kartet med spill hvor de sikter på å gi en filmatisk opplevelse med sentrale...