Vil skremme deg på nye måter

Grøsserspillet Spirit Camera: The Cursed Memoir har endelig blitt bekreftet for det europeiske markedet, og lanseres 29. juni.

Skumle saker

Spirit Camera er basert på Project Zero-serien, eller Fatal Frame, som den heter andre steder, og omhandler et kamera som kan se overnaturlige og fryktinngytende fenomener. I dette spillet er det imidlertid 3DS-konsollen som er kameraet, og ved hjelp av kamerafunksjonen i konsollen, bruker spillet såkalt Augmented Reality for å “skremme deg på helt nye måter”, som Nintendo sier. Blant annet ved  hjelp av en liten bok som følger med i omslaget til spillet.

Se trailer

Spirit Camera: The Cursed Memoir utvikles av Tecmo Koei og utgis av Nintendo for Nintendo 3DS. Lansering er satt til 29. juni.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

True-Fear-752aba75398d9291a8a5

True Fear: Forsaken Souls – Avslappende skrekkspill

Det er over 10 år siden det første kapittelet i True Fear: Forsaken Souls-serien kom ut, og åtte år siden...

GAGC-430_1a1f0469efa9696183c91e60d724175661b939b6

Noblechairs AURA TX – Kvalitet i samtlige ledd

I anledning lansering av en ny gamingstol, AURA, har vi fått tilsendt en stol til test. Det første som møter...

BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...