Vita blir billigere neste år

Sony UK-sjef Fergal Gara bekrefter i et intervju med Eurogamer at planer om å senke prisen på Vita må vente til neste år.

Satser på pakkeløsninger

Salget på Sonys nye håndholdte konsoll fikk en svært treg start, men har hentet seg noenlunde opp i løpet av de syv månedene siden lansering. Nintendo, som hadde en lignende opplevelse med sin 3DS, gikk etter kort tid til steget med å senke prisen, men Sony ser ikke ut til å tenke som sin japanske kollega. 

I stedet er planen ifølge Gara å øke verdien i kjøpet ved å lage pakker med spill og tilbehør, og satse på at det holder for julesalget, som potensielt kan utgjøre en stort andel av salget for i år. 

– Du vil se oss samarbeide med våre butikkpartnere for å tilføre produktet mer verdi og gjøre det mer attraktivt…Vi kommer til å jobbe veldig hardt de neste ukene, etter hvert som nye spill dukker opp, forteller han i intervjuet.

På direkte spørsmål om det betyr at planene om prisjustering må vente til neste år, er svaret klart:

– Ja.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

FC 27 får enda en dyrere utgave i år. I tillegg til den vanlige utgaven og en Ultimate Edition, får...

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...

Sjarmerende førsteinntrykk er dessverre ikke alltid nok for å skape en god spillopplevelse....