Dark Souls 2 annonsert

Under gårdagens Spike Video Game Awards i USA annonserte Namco Bandai en oppfølger til det kritikerroste spillet Dark Souls. Dark Souls 2 vil fortsette i samme ånd som forgjengeren, med en helt ny hovedperson og en helt ny verden å utforske.

Nådeløst

Dark Souls, og forgjengeren Demon’s Souls, har blitt hyllet av både kritikere og spillere. Spillene har fått ros for sin høye vanskelighetsgrad, et utrolig balansert kampsystem og sin innovative nettløsning.

Spillregissør Tomohiro Shubaya fra From Software holder fortsatt i tømmene under spillets utvikling, og har følgende å meddele i en pressemelding fra utgiver Namco Bandai:

– Dette nye kapittelet i Dark Souls-sagaen presenterer muligheter for oss til å innovere i gameplay-design, utvikle en helt ny historie og utvide omfanget av verden spilleren kan interagere med.

Han lover også at Dark Souls 2 skal overraske og glede fansen med nye opplevelser og overraskende vendinger i historien samtidig som det skal lokke nye spillere inn i serien.

Her er traileren som ble vist på Spike TV Video Game Awards:

Dark Souls 2 utvikles av From Software og utgis av Namco Bandai. Spillet skal lanseres på Xbox 360, Playstation 3 og PC. Dato er ikke satt ennå.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

2168674c-d0f2-4a27-a6de-8bbb57135af8

Port-rapport: Resident Evil 7 og Resident Evil Village på Switch 2

Begge spillene i Ethan Winters duologien er nå tilgjengelig på Nintendo Switch 2, og viser for alvor hvor godt RE...

High-on-Life-2-8636417da340b43c7789

High on Life 2 – En ufokusert oppfølger

Det første High on Life ble tatt i mot med blandede følelser. Dersom du var glad i humoren fra Rick...

dv_web_D18000136424501

Logitech G Pro X2 Superstrike – Når hvert millisekund teller

For å forklare det først som sist, er jeg ikke verken en aspirerende E-sportstjerne eller den som spiller mest på...