DriveClub skal bli community-drevet

Mens det sjette Gran Turismo-spillet kun lanseres til PS3, er det DriveClub som blir den første storsatsingen innen bilspill på Playstation 4. Spillet utvikles av Evolution Studios som tidligere har stått bak Motorstorm-spillene, men tar en mer realistisk tilnærming fremfor å servere livsfarlige race på firhjulinger, svære biler og motocross-sykler.

Nå har det blitt sluppet en video der utviklerne snakker om hvilke muligheter kreftene under panseret til Playstation 4 har åpnet for, og hva som ligger i fokus i racingspillet.

I videoen, som dere ser ovenfor, legger utviklerne absolutt ikke skjul på at DriveClub er et svært ambisiøst prosjekt. Hovedfokuset ligger på community-mulighetene; på dynamisk vis skal du kunne sette sammen lag og kjøre mot andre, og rekorder og topplister skal motivere deg på bilbanene. Mer info får vi garantert på E3-messa, men ambisjonene og lidenskapen utviklerne utstråler hjelper allerede på forventningene.

DriveClub utvikles av Evolution Studios og utgis av Sony Comuter Entertainment for PlayStation 4. Spillet skal etter planen lanseres i slutten av året.  

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Screenshot 2026-05-26 100533

Tilbakeblikk: James Bond 007: Everything or Nothing

Nå er vi aldeles på siste etappe før Agent 007 får sitt første nye spill på vel over 14 år,...

Image (1)

Vinner av Jingle-konkurransen

Da er konkurransen over og vi takker alle som har sendt inn bidrag til denne konkurransen. Det har vært gøy...

716be9eb-bc97-360f-99ff-2c8c694c4d23

Rockstar har vist frem coveret til Grand Theft Auto VI

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...