Rykte: Ratchet & Clank Trilogy er på vei til PS Vita

Den britiske nettbutikken ShopTo listet nylig opp Ratchet & Clank Trilogy til PS Vita, noe som kan tyde på at Ratchet og hans trofaste robotvenn Clank snart blir å se på Sonys håndholdte.

Oppføringen er nå fjernet fra nettbutikken, men ikke før observante brukere på nettforumet NeoGAF klarte å forevige glippen. Brukeren oldmario tok følgende skjermbilde av produktsiden på ShopTo:

Skal vi tro ShopTo, vil Ratchet & Clank Trilogy bli tilgjengelig på Vita allerede den 20. juni, rundt to år etter at spillene ble lansert på PS3. Oppføringen på det britiske nettstedet ga ikke mye informasjon om produktet utover det, men det ser ut til å dreie seg om en port av Ratchet & Clank Trilogy til PS3, som inneholdt de tre første spillene i oppgraderte HD-utgaver.

Sony har på sin side ikke bekreftet en Ratchet & Clank-samlepakke til PS Vita, men med tanke på at både Sly Cooper- og God of War-serien får samlepakker på Vita i nærmeste framtid, er det ikke helt ulogisk at også Ratchet & Clank blir med på moroa.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Kiln-2026_04_23-15-16-58

KILN – Et godt konsept som trenger litt mer tid i ovnen

Jeg har laget krukke på krukke, bare for å knuse andres krukker til det punktet at det hele nesten blir...

Resident Evil 6_header

Tilbakeblikk: Resident Evil 6

Resident Evil 6 regnes ofte som det svakeste i serien. Hvordan er det for en som likte spillet i 2012...

Analogue 3D_header

Analogue 3D

Analogue har tidligere gitt oss moderne løsninger for å spille NES-, SNES- og Game Boy-spill. Nå har de gått løs...