Bekreftet: Black Ops 4 dropper historien, får Battle Royale modus.

Mens de fleste av oss lå på sofaen og restituerte oss etter en lang dag med folketog, pølse og is avholdt Activision som lovet sin første offisielle fremvisning av Call of Duty: Black Ops 4.

Det ser ut til at det vi rapporterte på i april stemte rimelig godt. Call of Duty dropper historiemodusen denne gangen, og i stedet får vi et spill med større fokus på fler-spilleren. I tillegg til en ny Battle Royale inspirert modus under navnet Blackout, bærer flerspilleren i Black Ops 4 preg av at Treyarch ønsket å tenke litt nytt.

Borte er de forferdelige e-sport inspirerte “three lane” banene fra Infinite Warfare, og denne gangen er det tilsynelatende mindre fokus på dobbel hopp og veggløping enn hva vi har sett fra kvasi-futuristiske Call of Duty spill tidligere. I stedet har Black Ops 4 et Specialist system- som ikke er ulikt Operator systemet fra Ubisoft’s Rainbow Six Siege – hvor hvert lag kun kan ha en av hver type soldat i lagoppstillingen.

Hver spesialist har sin særegen rolle på laget. For eksempel kan en lage barrierer som hindrer det andre laget i å ta seg frem mens en annen kan stoppe de andre fra å bruke evnene sine. Men Black Ops 4 sin egen vri på dette systemet er hvordan de kombinerer det med de kjente Call of Duty elementene som Perks, Loadouts og Wildcards slik at spillerne kan skreddersy sin opplevelse til slik de liker å spille.

Blackout modusen på sin side er i følge Treyarch en slags feiring av 10 år med Black Ops og en unik vri på Battle Royale sjangeren som kun Black Ops kunne levere. Den inneholder figurer, våpen og “de mest ikoniske” stedene spillere kjenner igjen fra tidligere Black Ops spill, og inkorporerer også flere elementer fra seriens kjente Zombies modus.

Det vites ikke per i dag om hvor mange spillere Blackout har støtte for, men for første gang i et Call of Duty spill vil kjøretøy være en stor del av opplevelsen, hvor Treyarch lover at spillere kan ta seg rundt både til lands og til vanns, i luften med.

https://www.youtube.com/watch?v=ooyjaVdt-jA

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

James Bond 007_Bloodstone_header

Tilbakeblikk: James Bond 007: Blood Stone

Som en oppvarming til det kommende 007: First Light har vi gått tilbake til 2010 og det forrige originale Bond-spillet....

SI_3DS_StarFox643D_image1600w

Tilbakeblikk: Star Fox 64 3D

15 år har gått siden 3D-remaken av Star Fox 64 landet på 3DS som det andre håndholdte spillet i serien....

a26d8913b7209ae2a829fe6923c30566d9624c929d116106dca947506de21795

Escape From Ever After – Utradisjonelt tradisjonelt!

Flynt er en stereotypisk helt i et stereotypt eventyr. Han er på vei inn i et stereotypt slott for å...