Få en innføring i Civilization: Beyond Earth

Det neste spillet i den svært populære strategispillserien Civilization er rett rundt hjørnet, og utvikler Firaxis har i den forbindelse sluppet en ny gameplay-trailer som viser spillet i aksjon. Den litt over ni minutter lange traileren, som kan sees nedenfor, gir en solid innføring i hva Beyond Earth egentlig går ut på.

Ut fra gameplayet som blir vist fram, er det tydelig at de som er bekjent med Civilization-serien vil føle seg hjemme i Beyond Earth. Det som derimot skiller Beyond Earth fra dets forgjengere, er at vi denne gang må bygge opp en sivilisasjon i verdensrommet. Spillet tar opp tråden fra Sid Meiers Alpha Centauri fra 1999, et spill mange strategi-fans har en forkjærlighet for.

Som vist i traileren, vil den nye settingen påvirke Civilization-gameplayet på flere måter. Blant annet vil fremmede vesener og terreng kunne skape trøbbel for spilleren, og krigføring får en futuristisk spinn gjennom store kamproboter og droner.

Civilization: Beyond Earth lanseres den 24. oktober, og kommer kun til PC.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

rocketleague

Ukens spillnytt

Star Citizen når en ny og dyr milepæl Spillet som har vært under utvikling og kontinuerlig støtte fra spillere via...

inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...

007 - Nightfire_SLES-51258_20260408015600

Tilbakeblikk: James Bond 007: Nightfire

Vi nærmer oss med stormskritt lanseringen av det første nye James Bond spillet på over 14 år. Men før vi...