Fjerner DRM fra From Dust

Ubisoft har annonsert en oppdatering som skal fjerne sin svært kontroversielle kopibeskyttelse fra PC-versjonen av From Dust.

Piratene vinner

Ubisoft sliter med godviljen hos fansen om dagen, og det er som vanlig kopisperren deres som lager problemer. Denne krever at maskinen spillene skal spilles på er konstant oppkoblet til internett, ellers vil de ikke fungere. Forumbrukere verden over klager over å ha blitt fratatt muligheten for å spille på hytta, på bussen eller andre steder uten dekning, andre påpeker at det kun er de lovlige kundene som får det mer tungvint; Piratene har en versjon som ikke krever oppkobling.

Etter å ha lovet å bøte på kopibeskyttelsen av gudespillet From Dust, ble det nå annonsert en oppdatering fra Ubisoft. Denne skal dukke opp i løpet av et par uker, og vil fjerne behovet for en internettoppkobling i det hele tatt. Utgiveren har ennå ikke sagt noe om de kommer til å beholde den modererte DRM-løsningen i det kommende Driver: San Francicso, som også har skapt store reaksjoner hos fansen.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

last ned (2)

Tilbakeblikk: Batman: Arkham Asylum – Et nært perfekt spill selv i dag

Batman er en helt som skiller seg ut fra de aller fleste fordi han er en “vanlig dødelig” som oss...

DevilMayCry5DevilHunterEdition_01

Port-rapport – Devil May Cry V (Switch 2)

Det vil komme en dag hvor vi slutter å bli imponert av at spill fra forrige konsollgenerasjon som blir portet...

Kiln-2026_04_23-15-16-58

KILN – Et godt konsept som trenger litt mer tid i ovnen

Jeg har laget krukke på krukke, bare for å knuse andres krukker til det punktet at det hele nesten blir...