Hva har FN, Wikileaks og Google til felles nå om dagen?

FN sitt panel for nettsikkerhet har nettopp hatt en åpen paneldebatt om trakassering av kvinner på nett. I den anledning ble Zoe Quinn og Anita Sarkessian invitert til å fortelle om sine hendelser de siste årene.

FN sitt panel for kvinnerettigheter tok opp teamet om nettmobbing og problemstillingen om at kvinner ble utestengt fra nettet på grunnlag av dette.  Resultatet av denne høringen var at FN sitt panel anbefalte å stramme inn på friheten over nett.

Det ble også oppdaget at rapporten inneholdt anbefalinger om å innskrenke ytringsfriheten i henhold til blasfemiske ytringer for å beskytte kvinner på nett.

Høringen (som kan sees her) tok plass i New York ble styrt av Helen Clark, som er tidligere statsminister i New Zealand, som anbefalte at grupper som GamerGate ble fjernet fra nettet. Du kan lese rapporten her,

Tidligere i uken ble kvinner på nettet også invitert til Google sitt hovedkvarter for å snakke med Google Ideas for å bekjempe nett-mobbing mot kvinner.

Det ble ikke tatt godt imot på nettet, som mente at de inviterte var også med på spre hat over nettet.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

PlayStation Plus-spillene du får i Juni

April byr på utfordringer for de som leter etter det med Lords of The Fallen, et dykk i nostalgien med...

98cba5d615c78ee84a237dbd3ad6c24f5b8f34f8-2000x2000.png

AOC Q27G4ZDR – God OLED-monitor til en billig penge​

Når man skal vurdere en ny skjerm er det en rekke ting man bør se etter. Hvilken størrelse trengs, hvilke...

007 - Nightfire_SLES-51258_20260408015600

Tilbakeblikk: James Bond 007: Nightfire

Vi nærmer oss med stormskritt lanseringen av det første nye James Bond spillet på over 14 år. Men før vi...