Ingen flerspillermoro planlagt for inFamous: Second Son

Sucker Punch representert ved Ken Schramm avkreftet på Taipei Game Show i Taiwan at deres kommende PS4-tittel inFamous: Second Son vil få en flerspillermodus. Dette etter at noen rykter om nettopp dette blusset opp på den offisielle japanske nettsiden dedikert til spillet, som beskrev noe som kan minne om en flerspillermodus i spesifikasjonsbeskrivelsen.

Schramm var tydelig på at Second Son skal være et spill for én spiller, og at en flerspillermodus absolutt ikke er en del av spillet. Det nærmeste vi kommer er i følge mannen såkalte partnere man vil støtte på gjennom spillets gang, men hva dette er må foreløpig forbli et lite mysterium. 

Nye detaljer

Når det gjelder hva som faktisk vil bli å finne i spillet var Schramm raus med andre detaljer rundt spillets gameplay. Blant annet vil man nå kunne (med moralske konsekvenser i bakhodet) bevege seg fritt innad i oppdragene uten noe tidspress, og vi blir lovet at omgivelsene spiller en viktig rolle i spillet og at man i mye større grad enn i tidligere spill kan påvirke dem med kreftene sine. Bruk av krefter vil imidlertid være litt mer begrenset enn før for å skape balanse, og hver kraft har samme oppsett, og HUD’en skal være utstyrt med et meter for å vise hvor mye man har anledning til å bruke.

Kilde: Dualshockers

inFamous: Second Son utvikles av Sucker Punch og utgis av Sony. Spillet lanseres den 23. mars eksklusivt til PS4. 

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

007 - Nightfire_SLES-51258_20260408015600

Tilbakeblikk: James Bond 007: Nightfire

Vi nærmer oss med stormskritt lanseringen av det første nye James Bond spillet på over 14 år. Men før vi...

hl2

Spillåret: 2004

2004 er året hvor Facebook ble lansert (i USA), Shrek 2 og Spider-Man 2 tronet på kinofronten og sist men...

BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...