Nytt Gears of War annonsert

Vi vet ikke om det er en frykt for å drukne i støyen fra alle som skriker om oppmerksomhet under E3, men flere aktører har valgt å annonsere sine nye stortitler i forkant av årets E3-messe. Også Microsoft, som via bladet Game Informer nå har avslørt at et nytt Gears of War er på vei.

Prequel?

Alt vi har av info om spillet så langt er coveret til Game Informer, som ser slik ut:

Hvorvidt spillet utvikles av Epic Games med Cliff Bleszinski bak roret, eller av en annen utvikler vet vi ikke ennå. Heller ikke hvordan det kommer til å føye seg inn i historien til den originale trilogien. Vi holder en liten knapp på at det er snakk om en prequel, altså et spill som lar oss oppleve de første dagene av Locust-informasjonen, men vi har som sagt ikke noe bevis for dette ennå.

Vi regner med at avsløringen kommer på mandag, på Microsofts egen pressekonferanse i forkant av årets E3-messe.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...

GAGC-430_1a1f0469efa9696183c91e60d724175661b939b6

Noblechairs AURA TX – Kvalitet i samtlige ledd

I anledning lansering av en ny gamingstol, AURA, har vi fått tilsendt en stol til test. Det første som møter...

3c864ec9825d80237aa5ef8ac86e54552a185615f8194614

Directive 8020 – I rommet kan ingen se deg angre dine valg

Supermassive Games har markert seg på kartet med spill hvor de sikter på å gi en filmatisk opplevelse med sentrale...