Mister Champions League

POKALEN SKAL HJEM: Mange ønsker nok å se Champions League i FIFA

Konamis tiårsperiode med rettighetene til UEFA Champions League er i ferd med å gå ut. Rettighetene forsvinner i mai, så fort årets Champions League er ferdig spilt. Det betyr at Pro Evolution Soccer ikke lenger kan bruke navnet eller modusen som har vært eksklusiv til PES. Årets PES er enda ikke annonsert, men når eller hvis det kommer, så vil det være uten Champions League.

På den andre siden kan dette bety en mulighet for EA og FIFA å kjøpe rettighetene, slik at Champions League-modusen kan spilles der. Kanskje vi ser dette skje allerede i år med FIFA 19. 

PES 2018 ble lansert til PC, PS3, PS4, Xbox 360 og Xbox One den 15. september 2017.

 

Picture of Stig Kenneth Limmesand

Stig Kenneth Limmesand

Stig Kenneth Limmesand. 28 år og enda ikke voksen. Bachelorgrad i videojournalistikk. Spiller alle mulige spill, men foretrekker eventyr og plattformer. Favorittene er blant annet Mario, Zelda, Crash Bandicoot, Uncharted og Guitar Hero.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

PlayStation Plus-spillene du får i April

April byr på utfordringer for de som leter etter det med Lords of The Fallen, et dykk i nostalgien med...

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

Disse spillene får du med PlayStation Plus i mai

Kom mai du skjønne milde, og kom kom månedens spill som er inkludert i PlayStation Plus. EA Sports FC 26PS5,...

star_fox_arwing

Ukens spillnytt

Neste Call of Duty kommer ikke til PlayStation 4 Det er vanskelig nok å tro at vi har vært i...