Sony gir seg med DualShock

Kilder nettstedet CVG har vært i kontakt med, påstår at Sony kutter den tradisjonelle DualShock-kontrollen for sin kommende konsoll.

Slutten på en epoke

Ifølge kildene, eksperimenterer den japanske konsollprodusenten i stedet med en kontroll med trykkfølsom skjerm og såkalte biometriske avlesere i gripefeltene. Sistnevnte teknologi leser av kroppsdata som for eksempel kroppstemperatur og hjerterytme. Steam Box-utvikler Valve har ymtet frempå en lignende ambisjon for sin planlagte konsoll.

Det kan med andre ord se ut til at vi nærmer oss slutten på en 16 år gammel tradisjon for kontrolldesign hos Sony. DualShock-kontrollen har siden den første PlayStation-konsollen vært ikonisk for merkevaren, og er populær for sine mange bruksområder i spillverdenen. Men kanskje tre konsollgenerasjoner er nok?

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

destiny-2-forsaken

Ukens spillnytt

“Vi får nok aldri Terraria 2” Det er det spillere tenker i hvert fall når ReLogic har annonsert oppdateringen 1.4.6...

2026052221571700_c

Port-rapport: Tales of Arise – Beyond the Dawn Edition

300 år med undertrykkelse er mer enn nok til å bryte ned et folkeslag. Folket fra planeten Rena har gjort...

Kiln-2026_04_23-15-16-58

KILN – Et godt konsept som trenger litt mer tid i ovnen

Jeg har laget krukke på krukke, bare for å knuse andres krukker til det punktet at det hele nesten blir...