Steambox kommer i år

Valves konsoll med det foreløpige navnet Steambox kommer i løpet av 2013, og vil kjøre Linux, hevder det tyske nettstedet Golem.de.

Linux

Studiosjef Gabe Newell har en rekke ganger liret av seg små hint om hva vi kan vente oss fra en eventuell Valve-konsoll, men denne gangen er det hardware-ingeniør Ben Krasnow som har uttalt seg. Ifølge Krasnow kan vi vente oss første møte med konsollen allerede i år, og at studioet bruker Linux som operativsystem. 

Valve har allerede utviklet sin såkalte Big Picture Mode, som tilrettelegger Steam for TV-skjermen og åpner for mer sofavennlig spilling, og er dermed allerede godt i gang med å bane vei for sin kommende stue-PC.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Skjermbilde 2026-04-08 024300

Tilbakeblikk: James Bond 007: Agent Under Fire

Om ikke så alt for lenge kommer det første nye James Bond-spillet på over fjorten år. I den anledning kom...

IMG_3363

Super Bomberman Collection: En nostalgieksplosjon

Et av mine absolutte favorittspill i Super Nintendo var Super Bomberman. Jeg eide det aldri selv, men en av mine...

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...