«The Saboteur» er klart

Etter det ble klart at Electronic Arts skulle kutte nærmere 2000 jobber over hele verden, har det sett mørkt ut for talentfulle Pandemeic Studios. Med meget lovende «The Saboteur» på vei ut av ermet var det mange som fryktet for spillets fremtid.

Nå er det imidlertid sendt til trykkeriet og vil lanseres som planlagt 4. desember.

Verdig avskjed
De fleste som har fulgt spillets utvikling de siste månedene, har krysset fingrene for at spillet skulle bli utgitt, og nå kan altså alle forventningsfulle trekke et lettelsens sukk.

– Dette har vært en meget vanskelig uke for oss, men «The Saboteur» vil være i butikkhyllene i Europa 4. desember, sier Community Manager Mathew Everett på selskapets forum.

Den amerikanske nettsiden Joystiq spekulerer imidlertid på om Electronic Arts allerede har glemt spillet, ettersom det gjøres veldig få markedsføringaktiviteter i forhold til lansering.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...

GTA-Online-money

GTA Online ruller fortsatt inn tullete mye penger for Rockstar Games

Vi vet alle sammen at den største genistreken Rockstar Games har gjort, var å lansere GTA Online sammen med GTA...

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...