Trenden har snudd

Den kjente – og til tider omstridte – analytikeren Michael Pachter fra Wedbush Morgan erklærer nå Nintendo 3DS som en suksess, ifølge nettsiden Eurogamer.

Slår Wii i salg

Nintendo 3DS hadde en treg salgsstart, og mange klagde på høy pris og en 3D-effekt som egentlig ikke var spesielt etterspurt. Pachter trodde konsollen skulle selge mer enn den gjorde, og påpeker at salget har tatt av nå etter at både spill og konsoll har blitt rimeligere.

– Nå som vi ser flere førstepartsspill med lavere utsalgspris har salget økt. Trenden har definitvt snudd, sier Pachter til Eurogamer.

Med over fire millioner solgt i USA så langt, har Nintendo 3DS vært en større suksess i maskinens ni første måneder enn Nintendo Wii. Likevel mener Pachter at Nintendo ikke kan hvile på laurbærene helt ennå.

– I tiden fremover vil vi holde øye med antall spill solgt per maskin på markedet. Å selge maskiner er flott, men det er bare første steg. Suksessen til en konsoll er direkte relatert til mengden software som forbrukerne kjøper, sier Pachter.

Har du 3DS? Eller har du tenkt å kjøpe i nær fremtid? Ta diskusjonen i kommentarfeltet under.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Skjermbilde 2026-04-23 103015

Saros – En solid oppfølger i alt annet enn navnet

  Med Saros prøver finske Housemarque å peile seg inn på en mer tradisjonell narrativ reise enn de har gjort...

last ned (2)

Tilbakeblikk: Batman: Arkham Asylum – Et nært perfekt spill selv i dag

Batman er en helt som skiller seg ut fra de aller fleste fordi han er en “vanlig dødelig” som oss...

Super Mario Galaxy Movie_header

The Super Mario Galaxy Movie – Stjernespekket og hul oppfølger

The Super Mario Galaxy-filmen stiller med store skuespillernavn og en fargerik referansefest, men innholdet er det litt verre med. Med...