Ukens spillnytt

Her kommer en liten samling av nyheter fra uken som har gått.

Echoes of The End kom og gikk til tross for at det er et spill med masse ambisjoner, som det dessverre ikke klarte å innfri på. Nå har Myrkur Games jobbet hardt på bakrommet og slipper en Enhanced versjon av spillet som skal rette på samtlige av problemene spillere har opplevd med spillet siden lansering.

Indie-spillet RV There Yet ble “over natten” en voldsom salgssuksess for Nuggets Entertainment. De har nå solgt i underkant av 1,3 millioner kopier på bare én uke!

Det hvite hus, da særskilt med Trump i spissen, har kommet med litt forskjellige kommentarer og politiske kampanjer. Nå har det toppet seg litt når de har KI-redigert Trump inn som Master Chief. Samt de har brukt ene Halo-kampanjeplakaten hvor det kjente sitatet “Join the fight” ble misbrukt for å tilpasse ICE sin jakt på immigranter.

Litt ut av det blå annonserte Nintendo at Animal Crossing: New Horizons får en Switch 2-utgave med nytt innhold til spillet. Spillet får blant annet støtte for mus-kontroll for lettere dekorering av huset ditt, og en ansiktsløft når det får vesentlig høyere oppløsning på Switch 2.

Kort tid etter den første filmen kom ut, kontaktet Wachowski-søstrene Konami med en forespørsel om å utvikle et spill basert på filmen med Kojima i spissen for utviklingen. Kojima selv var midt i utviklingen av Metal Gear Solid 2 på det tidspunktet, så de høyere opp i Konami hadde sagt nei.

Kojima fant det ut ganske nylig og har uttalt at “Ingen har sagt det til han i løpet av de siste 26 årene. Hadde han fått muligheten, hadde det sikkert ordnet seg på et vis.”

Monster Hunter Wilds ble lansert til ganske god kritikk, spesielt hos oss. Det har derimot ikke vært den store salgssuksessen som Capcom har håpet på. Salget har stupt så mye de siste månedene at til og med Monster Hunter Rise har solgt flere kopier den siste tiden. Spillet solgte godt da det ble lansert, men har siden stupt veldig. Man kan spekulere i om det er på grunn av tekniske utfordringer og så videre som har ført til det eller ei, men Capcoms sjef har blant annet pekt fingeren mot Sony og prisen på PS5.

Kilder: Gamer.no, Eurogamer

Picture of Nichlas Krabsethsve

Nichlas Krabsethsve

Nichlas har spilt så lenge han kan huske. Helt fra begynnelsen av med en NES-kontroller i hånden har spill vært en viktig lidenskap. Han har tidligere skrevet spillanmeldelser på Wii-fan.net og Spillmagasinet før veien førte hit til Spill.no.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

dispatchrobertangry

Ukens Spillnytt

En ny uke preges av oppsigelser, men små lyspunkt prøver å skinne gjennom i form av gode salgstall Tidligere oversetter...

inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...

Xbox_Game_Pass_Games_Coming_in_2026_714e0c5024

Disse spillene kommer til GamePass i mai

Mai byr på mye snadder på Xbox GamePass. Vi får det mystiske Mixtape, Call of The Elder Gods,det høyt etterlengtede...