Utestenger for 5000 dager

Infinity Ward straffer spillere som blir tatt i juks i Call of Duty: Modern Warfare 3 med opp til 5000 dagers utestengelse.

13 1/2 år uten CoD

“Permaban” (permanent ban) er et velkjent uttrykk på forumer rundt omkring, men brukes også i andre sammenhenger. Som når noen jukser i Call of Duty: Modern Warfare 3. I en Twitter-melding forklarer Infinity Wards Robert Bowling nøyaktig hva de legger i uttrykket.

– Bannlyst i 5000 dager?! Ja, hvis du ser denne meldingen, betyr det at du har blitt permabannet (for noe alvorlig), heter det i meldingen.

5000 dager, eller omtrent 13 1/2 år, er kanskje ikke permanent i ordets rette forstand, men bør utgjøre mer enn nok tid til at jukserne får tenkt seg godt om. En permaban kan ble delt ut om man benytter seg av såkalt “boosting”, hacking eller andre velkjente former for juks, og belager seg i stor grad på innrapporteringer. Bannlyste spillere blir utestengt for all onlinespilling med Call of Duty: Modern Warfare 3.

Call of Duty: Modern Warfare 3 er utviklet av Infinity Ward og utgitt av Activision for Xbox 360, PC, Wii, DS og Playstation 3.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

NJ22-

Test: NIXY Hyperion 3 Wireless – Endelig gode Joy-Cons for håndholdt spilling?

Nintendo klarte med den første Switch-konsollen å konvertere meg fra å ikke bry meg så mye om håndholdt spilling til...

Invincible_VS_Logo

Invincible VS – Lag på lag med blodig moro!

Vi lever i en gullalder for slåssespill om dagen. Bautaene fortsetter å levere spennende innhold, samtidig som mindre utviklerteam prøver...

lies-of-p-sequel

Ukens spillnytt

Med en god nyhet blir denne uken dessverre overskygget av flere runder med nedskjæringer. Det er trist å melde om...