Vita tapte mot 3DS

I går kunne vi presentere salgstallene for Vita, som ble lansert i Japan 17. desember. 325.000 maskiner ble solgt, noe statistikkbyrået Media Create mente var en viss suksess for Sonys håndholdte.

Monsterjegere

Nå er de komplette salgstallene for uken som varer fra 12. til og med 18. desember i Japan klare, og de viser at det ble solgt flere Nintendo 3DS-maskiner i den aktuelle perioden enn Vita-maskiner. Hele 367.691 3DS-maskiner ble solgt over disk, sammenlignet med 324.859 Playstation Vita. Verdt å merke seg er at Vita kun var i salg de to siste dagene i perioden.

Et annet viktig moment er at spillet Monster Hunter 3G – en konvertering av Wii-spillet Monster Hunter Tri til 3DS – ble lansert 10. desember. Som kjent var det Monster Hunter-serien som fikk fart i PSP-salget i Japan i sin tid, og lanseringen av spillet på 3DS har også vært med å løfte 3DS-salget i Japan.

Playstation Vita lanseres i Norge i februar.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

c0f038eaffe8a7de8b674013fde787a8f4b030093d8cc152a176cd932466f1fc

Scott Pilgrim EX – Nostalgisk smør på flesk

  Bare rolige 16 år etter Scott Pilgrim vs. The World: The Game kom ut er en ny adaptasjon av...

Mouse P.I. For Hire_header

Mouse: P.I. For Hire – DOOM-boat Willie

Mouse: P.I. For Hire er som om den voldelige fetteren til Mikke Mus hadde fått lage en Doom-klone på 1930-tallet....

Xbox_Game_Pass_Games_Coming_in_2026_714e0c5024

Disse spillene kommer til GamePass i mai

Mai byr på mye snadder på Xbox GamePass. Vi får det mystiske Mixtape, Call of The Elder Gods,det høyt etterlengtede...