Xbox One støtter direkte opplasting til sosiale medier

Dersom du liker å dele dine spilløyeblikk med andre, vil kanskje opptaksfunksjonen på Xbox One falle i smak. Nå har nemlig Microsoft bekreftet at konsollen støtter direkte opplasting til sosiale medier “som Youtube og Facebook”.

Denne funksjonen kommer imidlertid ikke før etter lansering. Inntil den tid, vil det kun være mulig å dele klipp som er lagret på Xbox-en via Xbox Live.

Som kjent muliggjør Xbox One opptak av de siste fem minuttene i et spill (uavhengig av om man er på nett), ved at konsollen kontinuerlig tar opp og sletter igjen etter hvert som man spiller. Dersom man velger å lagre et opptak, vil man kunne redigere det i Xboxens “Upload Studio”. Hele prosessen kan styres ved hjelp av Kinect, som i tillegg til å kunne brukes for å raskt lagre opptak ved hjelp av stemmekommandoer, også leser stemmekommandoer for redigering og opplasting.

Xbox One lanseres her til lands en gang etter jul, som sannsynligvis vil si at støtte for opplasting til sosiale medier er på plass når vi endelig får tilgang på konsollen.

Kilde: Polygon

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

who-are-you-button-1736523406130

Who are you!? – Mysteriet forblir uløst

Skrekk-titler er en hårfin kunst å få til i dagens overgrodde landskap. Som en utvikler må man konsekvent bringe noe...

1341024_1

TEST: Logitech Mobi Fold

Jeg har nå brukt Logitech Mobi Fold som arbeidsmus i noen uker. Før jeg tok den i bruk, var jeg...

716be9eb-bc97-360f-99ff-2c8c694c4d23

Rockstar har vist frem coveret til Grand Theft Auto VI

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...