
Traileren for et enormt kontroversielt slavehandelspill dukket nylig opp på en ny nettside, melder The Escapist.
Kontroversielt
Kontrovers er ikke akkurat nytt for spillbransjen, noe utviklere bak spill som Grand Theft Auto, Doom og Call of Duty kan skrive under på. Men de drøyeste temaene har ennå til gode å havne på det brede markedet. Nylig ble imidlertid et svært så umoralsk spill annonsert via nettsiden http://www.slaverythegame.com, og traileren på siden viser et strategispill hvor man skal transportere, selge og tukte slaver under kolonitiden.
Se traileren her:
Fiktivt?
Det er imidlertid en del som skurrer, melder nettstedet The Escapist. For det første fungerer ikke kontakt-mailadressen, og telefonnummeret går til en Google Voice-innboks. Videre er det ingen oppføringer på utviklerstudioet Javelin Reds Gaming noe som helst sted. Og sist, men ikke minst: Det er umåtelig liten sjanse for at både Microsoft og Sony har godkjent dette prosjektet, noe logoene deres i slutten av traileren indikerer.
Det er slett ikke umulig at vi er vitne til begynnelsen på enten et såkalt Alternate Reality Game (ARG) eller en reklamekampanje i samme stil som den til Dante’s Inferno, hvor det blant annet ble lagt ut en trailer for et fiktivt Wii-spill ved navn Mass: We Pray.
Mass: We Pray:
Hva tror du? Er det en PR-kampanje eller et ARG? Eller er det faktisk et spill? Si din mening i kommentarfeltet!