I en verden der singleplayer er en ekstrafunksjon…
0

I en verden der singleplayer er en ekstrafunksjon…

jul 05 Spill.no  

SimCity kan muligens få en ekstrafunksjon, i følge brukeren bigbrwnbear på Reddit.

I går la han ut et album med bilder fra noe som muligens kan være en offisiell SimCity-brukerundersøkelse fra Maxis. Undersøkelsen hinter til funsksjoner som guilds, større byer, enveis-kjørefelter og t-banestasjoner. 
Men det som virkelig har fått Reddit-posten til å flyte over av spekulasjoner, er beskrivelsen av en såkalt “Classic-mode”.

Beskrivelsen sier: “I online eller offline-modus, har du mulgiheten til å spille med en fullt funksjonell by ved bruk av juksekoder og opplåsninger som gir mulighet til å lage den perfekte byen.”

En offline-spilling blir aldri nevnt utenfor beskrivelsen til Classic-mode, noe som tyder på at offline-spilling forblir eksklusivt til den nye modusen. Enkelte brukere mener derimot at offline-spilling vil fungere på tvers av de forskjellige modusene.
Alt er selvsagt bare spekulasjoner, det er ikke noen garanti for at funksjonene vil bære over fra undersøkelsen til spillet, men det er lov å håpe.

About Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.