Microsoft går hardt ut mot bannskap

Etter at noen Xbox One-brukere har opplevd å miste tilgang på Xbox Live på grunnlag av «tidligere oppførsel», har Microsoft kommet ut med en forklaring rundt deres retningslinjer. Det viser seg at selskapet har bestemt seg for å gå hardt mot bannskap, og de som bedriver med unødvendig kraftig språkbruk i videoer opplastet fra konsollen kan risikere å bli utestengt fra Live.

Brukere som har opplevd å bli bannlyst fra tjenesten, spekulerte først i at det var språkbruket i Skype-samtalene deres som hadde ført til utestengelsen. Microsoft benekter derimot for dette i deres uttalelse (via Polygon):

«For å klargjøre, teamet for opprettholding av retningslinjene på Xbox Live overvåker ikke direkte kommunikasjon som Skype-chat og ringing. […] Vi tar moderasjon av oppførselskodene via Upload Studio veldig seriøst.Vi ønsker et rent, trygt og morsomt miljø for alle brukere. Overdrevet vulgært språkbruk og andre brudd på oppførselskodene vil føre til handling og resultere i suspensjon av noen eller alle privilegiene på Xbox Live.»

Nøyaktig hvordan videoene lastet opp via Upload Studio blir moderert, og hvor grovt språkbruk som kreves for at det skal anses som et brudd på retningslinjene, er for øyeblikket ukjent. Microsoft vil sannsynligvis orientere mer rundt dette i nærmeste framtid, dersom de fortsetter å håndheve disse oppførselskodene.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

716be9eb-bc97-360f-99ff-2c8c694c4d23

Rockstar har vist frem coveret til Grand Theft Auto VI

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...

Digimon Story Time Stranger_header

Port-rapport – Digimon Story: Time Stranger

Som et barn på 90-tallet var jeg dypt engasjert i den største kampen i skolegården: Pokémon mot Digimon. Vi var...

Screenshot 2026-05-26 100533

Tilbakeblikk: James Bond 007: Everything or Nothing

Nå er vi aldeles på siste etappe før Agent 007 får sitt første nye spill på vel over 14 år,...