
Sid Meier’s Civlilization V: Gods & Kings kaster ni nye sivilisasjoner inn i miksen, og utvikler Firaxis har sluppet en trailer for å presentere dem.
Flere kokker
Det er få serier som kan vise til samme stayer-evne som Civilization-spillene. Og det er ikke bare de nyeste spillene som spilles; folk spiller fremdeles de aller første utgavene av Sid Meiers flaggskipserie. Nylig stod en spiller frem for å få hjelp med sitt ti år lange spill i Civilization II, hvor han satt fast i en evighetskrig med to andre supermakter, etter at 90% av menneskeheten var utryddet av en lang og skitten atomkrig. Det kan du lese mer om HER.
Men selv om klassikerne fremdeles spilles, fortsetter studioet Firaxis å bygge ut spillene, og nå sist er det tilleggspakken Gods & Kings som skal slippes for Civilization V. Blant annet kan fansen se frem til hele ni nye sivilisasjoner som kaster seg inn i kampen om verdensmakt. I en dryppende fersk trailer kan du se spillets produsent og sjefdesigner diskutere tankene bak utviklingen av de nye kulturene, og samtidig få en sniktitt på resten av godbitene som venter senere denne måneden.
Se video
Sid Meier’s Civilization V: Gods & Kings utvikles av Firaxis og utgis av 2K Games. Tilleggspakken utgis 22. juni i Europa.