PS4 har Kinect-lignende teknologi

En taiwansk kilde hevder overfor nettstedet The DigiTimes at Playstation 4 vil lanseres neste år, og at konsollen vil ha støtte for en «kroppsstyrt kontroller, som Kinect».

Nye rykter

Ryktene om neste generasjons konsoller er nesten eldre enn den pågående generasjonen, men den siste tiden har vi fått en rekke indikasjoner på at både Microsoft og Sony har begynt å forberede seg på et skifte. Nintendo har som kjent allerede annonsert at deres Nintendo Wii U lanseres neste år, og ryktene strides om hvorvidt den såkalte Xbox 720 vil komme i 2012 eller 2013.

Nå hevder imidlertid en taiwansk kilde overfor nettstedet The DigiTimes at Sony planlegger å starte produksjonen av Playstation 4 allerede i slutten av 2011, og at planen er å få minst 20 millioner konsoller ut på markedet i løpet av 2012. Det skal være Foxconn og Pegatron som står for produksjonen, de samme som har hatt ansvaret for Playstation 3.

Kinect

Enda mer oppsiktsvekkende er imidlertid tipset om at maskinen kommer til ha en «kroppsstyrt kontroller, som Kinect». Hvorvidt en vanlig kontroller også blir produsert, er ennå ikke bekreftet.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

GAGC-430_1a1f0469efa9696183c91e60d724175661b939b6

Noblechairs AURA TX – Kvalitet i samtlige ledd

I anledning lansering av en ny gamingstol, AURA, har vi fått tilsendt en stol til test. Det første som møter...

letterlost (8)

Letter Lost – Post Mortem

Ta en spiseskje Papers Please, tilsett en klype Blue Prince, hell over en god klunk med Lovecraft og bland alt...
007 - Nightfire_SLES-51258_20260408015600

Tilbakeblikk: James Bond 007: Nightfire

Vi nærmer oss med stormskritt lanseringen av det første nye James Bond spillet på over 14 år. Men før vi...