Årets Call of Duty kommer fra Treyarch
0

Årets Call of Duty kommer fra Treyarch

feb 06 Spill.no  

I en rapport har Activisions Eric Hirshberg offisielt annonsert at årets tilskudd i Call of Duty-serien kommer fra Treyarch Studios, noe utvikleren senere også har bekreftet på sin Twitter-konto. Spillet kommer som vanlig i høst, da sannsynligvis i november måned.

Hirshberg forteller at spillet vil bli Treyarchs første i den nye, treårige syklusen serien blir utviklet i mellom nettopp tre studioer: Treyarch, Sledgehammer Games og Infinity Ward. Videre lover han at spillet vil være “spekket med innovasjon” og uttrykker spenning over snart å kunne avsløre detaljer om spillet.

Treyarch har i sin tid som Call of Duty-utvikler stått for treeren i serien, World at War og de to Black Ops-spillene. Mest ros har de fått for zombie-modusen de introduserte i World at War, og som de senere også har implementert i Black Ops-spillene. Av mange blir denne modusen trukket fram som det sterkeste kortet i Call of Duty overhodet, så det er nok høyst sannsynlig at det blir zombier denne gangen også – enten det er Black Ops III det er snakk om, eller noe helt nytt. 

About Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.