Spill Killzone 3 gratis

Sony legger ut flerspillerdelen av skytespillet Killzone 3 for gratis nedlasting, men med begrensede muligheter til å stige i gradene, melder den offisielle Playstation-bloggen.

Bursdagsfest

Sony er som kjent en stor tilhenger av free-to-play-prinsippet, hvor man får hovedpakken gratis, men betaler for innhold via mikrotransaksjoner. Det er derfor kanskje ikke så overraskende at spillgiganten nå legger ut flerspillerbiten av Killzone 3 helt gratis, for så å selge spillet til de som har lyst til å avansere forbi Seargeant-ranken i spillet.

Dette skjer i forbindelse med ettårsdagen til Killzone 3, og utvikler Guerilla Games lover en liten overraskelse til alle som er i besittelse av fullversjonen, eller velger å oppgradere gratisdemoen av flerspillerbiten. Disse får i tillegg dobbelt XP i 24 timer etter kjøp, samt tre unlock-poeng.

Dobbel XP-helg

Pakken inneholder Guerilla Warfare, Warzone og Operations-modusene, og samtlige kart, både fra fullversjonen og de nedlastbare pakkene. Om man velger å oppgradere spillet, ligger den amerikanske prisen på 15 dollar. Noen pris for Europa er ennå ikke annonsert. Lanseringen er satt til onsdag neste uke.

Som om ikke dette var nok, har Sony og Guerilla Games nå annonsert at alle som spiller Killzone 3 neste helg, får dobbel XP fra fredag 2. mars til påfølgende mandag. Gratisversjonen er imidlertid ekskludert fra dette, i tillegg til de fire nye trophiesene som er lagt til i flerspillerbiten.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

James Bond 007_Bloodstone_header

Tilbakeblikk: James Bond 007: Blood Stone

Som en oppvarming til det kommende 007: First Light har vi gått tilbake til 2010 og det forrige originale Bond-spillet....

BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...

9ba1caeb9e9e8aaee648826e68eef6f8b876ef213db346d8f402cd159d34308d

Port-rapport – SnowRunner (Switch 2)

Helt siden jeg så “Smokie and the Bandit” som barn, har jeg hatt en fascinasjon for tungtransport i høy fart....