Splitter nytt Mario på E3

Nintendo annonserte under gårdagens Nintendo Direct et splitter nytt Mario-spill som vil være spillbart på den kommende E3-messen i juni.

Lovende oppskrift

Mens lanseringen av Wii U for all del var godkjent spillmessig, manglet det alle ventet på: et fullverdig Mario- eller Zelda-spill. Sistnevnte skal visstnok revolusjonere serien, men kommer til å drøye en god stund til. Og da er det godt at en viss italiensk rørlegger kjenner sin besøkelsestid.

For teamet bak de fabelaktige Super Mario Galaxy-spillene for Wii og Super Mario 3D Land for 3DS jobber for tiden med å realisere det første «ekte» Mario-spillet for Wii U, og det lover godt. Godt er det også at spillet blir spillbart allerede til sommeren, når den amerikanske spillmessen E3 går av stabelen. Det blir også et splitter nytt Mario Kart Wii U, som er minst like interessant for fansen.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

c0f038eaffe8a7de8b674013fde787a8f4b030093d8cc152a176cd932466f1fc

Scott Pilgrim EX – Nostalgisk smør på flesk

  Bare rolige 16 år etter Scott Pilgrim vs. The World: The Game kom ut er en ny adaptasjon av...

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...

716be9eb-bc97-360f-99ff-2c8c694c4d23

Rockstar har vist frem coveret til Grand Theft Auto VI

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...