Ut mot dårlige toere

Steve Gibson fra utviklerstudioet Gearbox hevder Borderlands 2 består av nye komponenter og er laget fra bunnen av, i motsetning til mange andre oppfølgere i disse dager.

Ingen gjenbruk

Gearbox er i Køln for tiden for å snakke om Borderlands 2, og under en presentasjon forsikret studioets markedssjef, Steve Gibson, om at studioet legger mye energi i utforming a spillet. Samtidig griper han sjansen til å gi et spark til resten av bransjen, som han synes bedriver for mye jakt på enkle og billige løsninger.

– I mange studioer drives det mye av det vi kaller innholdsdumping, hvor man tar en haug med ekstrainnhold fra det første spillet, slenger det sammen på en disk, og legger til et «2» på originalens navn, forteller han.

– Det er ikke hva Borderlands 2 handler om. Vi har virkelig laget alt om igjen. Vi har gjenoppbygget verdenen, avslutter han.

Borderlands 2 utvikles av Gearbox og utgis av 2K Games for PC, Playstation 3 og Xbox 360. Ingen lanseringsdato er foreløpig spikret.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...

star_fox_arwing

Ukens spillnytt

Neste Call of Duty kommer ikke til PlayStation 4 Det er vanskelig nok å tro at vi har vært i...

inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...