Port-rapport: The Rogue Prince of Persia – Switch 2

Dette er ikke en anmeldelse av The Rogue Prince of Persia, men en test av ytelsen til Switch 2-utgaven. Er du ute etter en anmeldelse av spillet kan du lese Anders sin. Jeg er stort sett enig med alt han sier. Det er et helt fantastisk lite plattformspill du kan senke veldig mange timer i.

Men jeg må helt ærlig innrømme at ved første inntrykk av Switch 2-utgaven gikk jeg tilbake til spillets butikkside for å se om jeg hadde lastet ned Switch 1-versjonen ved en feil. Oppløsningen virket lav og var ikke til å måle med kvalitetshoppet jeg har opplevd andre spill har fått i overgangen til Switch 2. Med en såpass simpel stil var jeg forberedt på skarpe linjer på storskjermen. Bildet er relativt uskarpt og grumsete i forhold til oppløsningen Switch 2 kan levere, noe som ikke kler stilen spillet sikter på. Her er jeg kanskje litt farget av det tekniske vidunderet Metroid Prime 4 som jeg spilte rett før. Heldigvis var dette kun førsteinntrykket.

Når man først er i gang med en runde er flyten veldig god, uansett om du spiller på håndholdt eller på storskjermen. Spillet holder en stabil 60 fps uansett hvor mye som skjer på skjermen. Det eneste jeg vil utsette på ytelsen i forhold til andre utgaver av spillet er de lange lastetidene mellom områder. Her mener jeg altså mellom hovedområder; hopping fra punkt til punkt er lynraskt og sømløst. Det er også en ganske lang lasteskjerm når en runde er over og du sendes tilbake til start.

Nå må jeg understreke at denne teksten er meg som prøver å pirke så mye jeg kan. Jeg hadde det utrolig kjekt med denne utgaven, mye på grunn av den bunnsolide ytelsen både håndholdt og på TV-en. Det viser at oppløsning og skarphet ikke nødvendigvis er alt når det gjelder å gi en god spillopplevelse. Har du ikke prøvd spillet og er ute etter en god håndholdt opplevelse til Switch 2 er The Rogue Prince of Persia en helt strålende opplevelse som ikke taper mye i overgangen til en litt svakere spillkonsoll.

PS: Den eneste store «feilen» jeg opplevde var først etter jeg nådde rulleteksten: Spillet krasjet da jeg forsøkte å snakke med en NPC. Jeg har ikke klart å gjenskape det, men det er verdt å nevne.

Picture of Michael Fabregas Breien

Michael Fabregas Breien

Slåssespillentusiast med forkjærlighet for spill som utfordrer sjangerkonvensjoner og ikke minst spilleren. Har skrevet og podkastet om spill siden 2016.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

98cba5d615c78ee84a237dbd3ad6c24f5b8f34f8-2000x2000.png

AOC Q27G4ZDR – God OLED-monitor til en billig penge​

Når man skal vurdere en ny skjerm er det en rekke ting man bør se etter. Hvilken størrelse trengs, hvilke...

Replaced_header

Replaced – Vakker cyberpunk med skjønnhetsflekker

  Etter flere års ventetid lokker Replaced oss med på et cyberpunk-pikseleventyr satt til et alternativt 80-tall, men er det...

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...