2x Assassin’s Creed for iOS

Assassin’s Creed: Multiplayer Rearmed og Assassin’s Creed: Recollections er begge laget for Apples håndholdte konsoller.

To til

Ubisoft er på hugget for tiden, og i tillegg til det relativt etterlengtede Assassin’s Creed: Revelations, ser det ut til at hele to nye spill skal supplere dette. Disse to er imidlertid rettet mot Apples håndholdte smart-enheter og operativsystemet iOS.

Assassin’s Creed: Multiplayer Rearmed
Rearmed dukket opp gratis på AppStore allerede for noen dager siden, og er en slags videreføring av fjorårets Assassin’s Creed II Multiplayer, som også tilbød flerspilleropplevelser i fugleperspektiv. Fire spillere konkurrerer mot hverandre via 3G eller WiFi, eller en mot en via Bluetooth. Det er i tillegg mulig å øve seg på egenhånd.

Assassin’s Creed: Recollections
Selv om sentral informasjon som pris og lanseringsdato ennå ikke er avslørt, vet vi i det minste at Recollections er et kortbasert spill som utspilles i sanntid. Hvordan disse taktiske kampene foregår har vi foreløpig ingen idé om, men vi blir lovet at de 20 oppdragene i spillet vil by på rundt ti timer med underholdning, og at man kan låse opp den populære tegnefilmen Embers i løpet av spillet.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

evercade-home-computer-handhelds

Ukens spillnytt

Denne uken kan vi lese om en Early access-suksess, gamle helter fra 80-tallet gjenoppstår i ny form og nroske spill...

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...

letterlost (8)

Letter Lost – Post Mortem

Ta en spiseskje Papers Please, tilsett en klype Blue Prince, hell over en god klunk med Lovecraft og bland alt...