Dato for Dark Souls 2

Neste uke er det E3, den kanskje viktigste spillmessa i verden. I den anledning pleier spillutgiverne å dekorere utsiden av messehallene i Los Angeles med gigantiske spillreklamer. Namco Bandai er tidlig ute i år, ifølge Eurogamer har de allerede hengt opp en svær remse med Dark Souls 2-reklame, der de annonserer en slippdato i mars 2014.

PC-fokus

Bildet av reklamen kommer fra Allgamesbeta, og bekrefter dermed det som har vært ryktet lenge, nemlig at spillet ikke kommer før i 2014.

Tidligere vår var jeg i New York for å se på spillet, noe du kan lese mer om her. En av de beste nyhetene fra besøket var at From Software bekreftet at PC nå var hovedplattform for utviklingen av spillet, og at en PC-versjon av spillet vil bli sluppet samtidig med konsollversjonene. Foreløpig er spillet bekreftet på Playstation 3 og Xbox 360, men med tanke på at både PS4 og Xbox One bruker arkitektur tett opptil en vanlig PC, er det ikke umulig at spillet vil bli annonsert for neste generasjon også.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

IMG_3363

Super Bomberman Collection: En nostalgieksplosjon

Et av mine absolutte favorittspill i Super Nintendo var Super Bomberman. Jeg eide det aldri selv, men en av mine...

Forza Horizon 6_header

Forza Horizon 6 – En hyllest til japansk bilkultur

På finmotorisk vis byr Forza Horizon 6 på mye som er kjent og kjært, men med en rekke småjusteringer som...
Kiln-2026_04_23-15-16-58

KILN – Et godt konsept som trenger litt mer tid i ovnen

Jeg har laget krukke på krukke, bare for å knuse andres krukker til det punktet at det hele nesten blir...