Assassin’s Creed IV-regissøren vil ta serien til Egypt

Er det noe fans av Assassin’s Creed-serien liker å spekulere på, er det hvor i verdenshistorien neste spill vil ta sted. Ettersom det kommende Assassin’s Creed IV: Black Flag blir det første som tar et steg bakover i tid (i hvert fall når det kommer til den historiske historielinjen), har folk innsett at så og si alle veier er åpne. En av de ledende skaperne av Black Flag, Ashraf Ismail, vil blant annet se et Assassin’s Creed-spill satt i oldtidens Egypt.

Dette kom fram i et intervju med nettstedet Examiner, hvor Ismail blant annet kunne fortelle følgende:

«Jeg sier ikke at vi går der, men en dag ville jeg elsket å utforske Egypt som rammen til et spill. Oldtidens Egypt kunne virkelig vært en kul plass. Vi har en virkelig kul forklaring for hvordan vi kan gjøre dette, og det innebærer Animusen som tillater oss å reise hvor som helst i historien.»

Videre kunne Ismail fortelle at til tross for at serien tidligere har bevegd seg framover i tid når det kommer til de historiske bakteppene, hadde studioet aldri noen regel om at det var målet. Assassin’s Creed IV går som nevnt noen år tilbake fra Assassin’s Creed 3, og ifølge Ismail er det absolutt rom for å gå mye lengre tilbake i tid.

For at vi skal få se et Assassin’s Creed satt i Egypt, må imidlertid resten av Ubisoft «godkjenne» Ismails forslag, og i tillegg minte han på at siden serien har årlige utgivelser, vil det fortsatt ta noen år med spill i andre settinger før vi eventuelt får se et Egypt-basert spill.

Skaperne av Assassin’s Creed har i hvert fall åpnet for mange spennende muligheter når det kommer til hvor spillene skal ta sted. Hvilken historisk tidsperiode håper dere blir bakteppe for neste spill i serien?

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Mouse P.I. For Hire_header

Mouse: P.I. For Hire – DOOM-boat Willie

Mouse: P.I. For Hire er som om den voldelige fetteren til Mikke Mus hadde fått lage en Doom-klone på 1930-tallet....

evercade-home-computer-handhelds

Ukens spillnytt

Denne uken kan vi lese om en Early access-suksess, gamle helter fra 80-tallet gjenoppstår i ny form og nroske spill...

3f7672a695a9487071b261cc7c0d55ad7c25ebb39c8dc3ec

007: First Light – En fenomenal bragd

De fleste jeg kjenner har et forhold til James Bond enten direkte via bøkene, filmene og spillene eller indirekte gjennom...