Battlefield V kan få sin egen Battle Royal-modus

Venture Beat melder at troverdige kilder har tipset dem om at DICE utvikler en prototype av en Battle Royale-modus som de håper å implementere i det neste Battlefield-spillet.

Kilden hevder at DICE angivelig prøver å finne ut av hvordan en svær, last player-standing modus kan funke sammen med de etablerte spillmekanikkene i Battlfield-serien.

Venture Beat sier lite om hvor langt DICE skal ha kommet med testingen av prototypen, men skriver at Battlefield V mest sannsynlig ikke lanseres med modusen, da konseptet ennå ikke har blitt godkjent.

FROSTBITE ROYALE: Kan teamet bak Battlefield endelig gi oss en Battle Royale som ikke ser ut som: A) en tegneserie eller B) et spill bygd utelukkende av assets kjøpt på Unity-butikken?

Skulle de finne ut at dette er noe de vil ha med i spillet, er det langt fra sikkert at de klarer å implementere det før lansering. Da er det kanskje mer nærliggende å tro at modusen kommer som en oppdatering etter lansering?

Med tanke på hvor vannvittig populær Battle Royale-sjangeren er blitt med spill som PlayerUnknown’s Battlegrounds og Fortnite, er det ikke spesielt overraskende å høre at både Call of Duty og Battlefield er villige til å hoppe på vogna. Likevel: før vi hører noe som helst fra offiselle hold er det greit å ta alt med en klype salt.

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...

Kiln-2026_04_23-15-16-58

KILN – Et godt konsept som trenger litt mer tid i ovnen

Jeg har laget krukke på krukke, bare for å knuse andres krukker til det punktet at det hele nesten blir...

2026052221571700_c

Port-rapport: Tales of Arise – Beyond the Dawn Edition

300 år med undertrykkelse er mer enn nok til å bryte ned et folkeslag. Folket fra planeten Rena har gjort...