Edge of Reality klare med sitt første originale spill

Edge of Reality er kanskje ikke et navn som vil ringe noen bjeller hos mange, men den amerikanske utvikleren har faktisk eksistert helt siden 1998. Det uavhengige studioet har tidligere kun bidratt med porter av andres spill samt et og annet lisensspill, deriblant konsollutgavene av Dragon Age: Origins og The Incredible Hulk fra 2008. Nå føler de imidlertid at de er klare til å lansere sitt første originale spill, i form av skytespillet Loadout.

Loadout er tilgjengelig allerede nå via Steams Early Access-program, hvor de som er interessert kan kjøpe spillet i beta-stadiet og gi sin støtte til utviklerne. Den offisielle utgivelsesdatoen har imidlertid nå blitt offentliggjort, og den 31. januar er dagen Edge of Reality får lansert sin første IP.

Spillet er et flerspillerbasert skytespill, med fokus på ellevill action med elleville våpen. Et system for å lage sine egne våpen står i sentrum av opplevelsen, og ifølge utviklerne eksisterer det hele 44 milliarder ulike våpenkombinasjoner. Blant de 44 milliardene finner man naturligvis mange våpen med svært små forskjeller, men våpensystemet i Loadout skal være så variert at spillere kan lage sine helt egne klasser kun ved å endre på våpenet sitt.

Loadout koster for øyeblikket ni euro på Steam, men når spillet offisielt lanseres den 31. januar, blir det gratis å spille.

Kilde: Strategy Informer

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Xbox_Game_Pass_Games_Coming_in_2026_714e0c5024

Disse spillene kommer til GamePass i mai

Mai byr på mye snadder på Xbox GamePass. Vi får det mystiske Mixtape, Call of The Elder Gods,det høyt etterlengtede...

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...

inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...