Rockstar søker programmerere for PC-spill

Rockstar har med årene blitt smått beryktet for å nedprioritere PC-plattformen mer enn de fleste andre utviklere. Grand Theft Auto IV og L.A. Noire ble f.eks. ikke lansert til PC før flere måneder hadde gått siden konsollversjonene var å se i butikkhyllene. Bully-porten på sin side måtte vente i hele to år, mens western-eventyret Red Dead Redemption har ikke fått noen PC-versjon i det hele tatt. Om det kommende Grand Theft Auto V kommer på PC en gang vil ikke Rockstar si noe om ennå.

Nå kan det imidlertid se ut som at gigantstudioet har tenkt til å snu. Avdelingen i Leeds søker nå nemlig en grafikkprogrammerer som kan hjelpe til med å få studioets siste spill over på PC. Etterlysningen sier også at man må kunne jobbe med nestegenerasjonstitler.

Hvilke spill det er snakk om står det ikke noe om, men at en Grand Theft Auto V-versjon står på menyen er sannsynlig. Det som er sikkert er at Rockstar nok allerede har store planer for den neste konsollgenerasjonen, og at PC-plattformen sannsynligvis vil bli enda mer inkludert enn før.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...

Xbox_Game_Pass_Games_Coming_in_2026_714e0c5024

Disse spillene kommer til GamePass i mai

Mai byr på mye snadder på Xbox GamePass. Vi får det mystiske Mixtape, Call of The Elder Gods,det høyt etterlengtede...

Image (1)

Konkurranse – Vinn gamingutstyr fra Steelseries

Er du en inspirerende musiker eller en kreativ sjel? Da bør du lese videre. Vi har omsider fått relansert vår...