I Through The Woods blandes horror med norsk overtro

Horrorsjangeren har de siste årene fått nytt liv takket være kreative indie-utviklere som er på utkikk etter å skremme vettet av spillere, noe også norske utviklere har begynt å prøve seg på, blant annet i Krillbites Among The Sleep. Nå har det ferske norske utviklerstudioet Antagonist annonsert sin egen vri på sjangeren – eventyrhorrorspillet Through The Woods.

I Through The Woods er det ikke bare horror som står i fokus, men noe så unikt som horror basert på norsk overtro og folkefortellinger. Spillet tar sted på en øy på vestlandet i Norge, hvor mystiske hendelser ser ut til å være mer enn bare overtro. Barn har forsvunnet fra i mange århundrer, og det er tydelig at det skjuler seg mer enn trær og elg i øyas skogområder.

Ifølge Anders Hillestad fra Antagonist er prosjektets motto å “Gjøre folk redd for skogen igjen”. Utviklerne vil bringe den gamle frykten for mørke og skogen de fleste har som barn til live igjen, samtidig som de ønsker å formidle en personlig historie. Spillet skal nemlig i tillegg til å være inspirert av norsk folketro, natur- og kunsthistorie være fokusert på historiefortelling, men for øyeblikket vet vi lite om hva handlingen i Through The Woods vil dreie seg om.

Through The Woods er fortsatt relativt tidlig i utviklingsfasen, men gjengen i Antagonist satser på å realisere spillet innen tredje kvartal 2015. Det unge studioet startet opp i februar 2013, og siden høsten har de hanket inn ny arbeidskraft for å gjøre Through The Woods til virkelighet. I går ble spillet lansert til godkjenning via Steams Greenlight-program.

Antagonist holder foreløpig kortene sine tett til brystet for å ikke avsløre for mye av spillets historie, men de har gitt ut en kort teaser-trailer som gir et innblikk i stemningen de forsøker å formidle. Skjermbilder kan i tillegg sees på neste side.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Image (1)

Konkurranse – Vinn gamingutstyr fra Steelseries

Er du en inspirerende musiker eller en kreativ sjel? Da bør du lese videre. Vi har omsider fått relansert vår...

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

PlayStation Plus-spillene du får i April

April byr på utfordringer for de som leter etter det med Lords of The Fallen, et dykk i nostalgien med...

ar5c07

Pragmata – Capcoms neste mesterverk

Etter 6 år siden annonsering er Capcoms neste eksperimentelle sjangermølje klar for allmennheten. Kort oppsummert er det en av årets...