Eventyr på størrelse med Europa annonsert på Sonys pressekonferanse

Den sannsynligvis største annonseringen som fant sted på Sonys pressekonferanse i Köln i kveld skjedde da Rayman- og Beyond Good & Evil-skaperen Michael Ancel gikk på scenen. Han annonserte at han sammen med sitt nye studio Wild Sheep utvikler WiLD: Et massivt eventyr med forhistorisk tematikk og en åpen verden på størrelse med Europa.

Spillet skal foregå før mennesket tok fatt i noe annet enn naturen, og store naturområder og forhold med dyr av mange ulike slag ser ut til å sette sitt preg på spilluniverset.

I følge Ancel selv er spillet svært dynamisk, med ulike årstider og et drøss med muligheter, og man skal kunne oppdage nye ting for hver gang man starter spillet igjen. En flerspillerdel blir også en viktig del av spillet, og Ancel hevder at opplevelsen blir rikere om man ikke kun spiller alene.

Spillet har foreløpig ikke fått lanseringsdato, men det er bekreftet at spillet blir en PS4-eksklusiv, og at Wild Sheep foretrekker å jobbe med spillet for bare en plattform.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Resident-Evil-Requiem-Grace-Key-Art-8dbdf81f6b8d5d66b5f0

Resident Evil Requiem – En maktdemonstrasjon fra Capcom

For 30 år siden satte vi foten for første gang i Raccoon City og fikk oppleve Umbrella Corporations onde planer,...

xbox-showcase-1683121552988

Xbox Partner Showcase – Her er alt som ble vist frem

Her har vi samlet alle trailerne som ble vist frem under denne ukens Xbox Partner Showcase. Hunter: The Reckoning –...

Screenshot 2026-05-22 145429

Tomodachi Life: Living The Dream – Sims proppfull med japansk humor!

2013 var en rar tid for Nintendo-fans. Wii U var langt ifra suksessen Nintendo hadde håpet på, og selv om...