Alt klart for Munch på Playstation 3 i desember

Oddworld Inhabitants har sluppet en europeisk lanseringsdato for den nye versjonen av Xbox-klassikeren Oddworld: Munch’s Oddysee for Playstation3.

Blåser liv i klassikerne

Ved hjelp fra kompisene i studioet Just Add Water, har Oddworld Inhabitants’ høyt elskede spill om det skrullete Oddworld-universet funnet veien tilbake til spillmarkedet, en etter en. Det svært originale skytespillet Oddworld: Stranger’s Wrath, hvor man må jakte på sin egen, levende ammunisjon, er allerede ute for både PC og Playstation 3, og en Xbox 360-versjon skal være på trappene.

I tillegg jobbes det på en oppdatering av det opprinnelige 2D-plattformspillet Abe’s Oddyse, også for PC og Playstation 3, under navnet New ‘n Tasty.

Naturvern

Men først er det det merkelige amfibiet Munch som skal tilbake i søkelyset. Munch tilhører den straks utryddede Gabbit-rasen, og ved hjelp fra Abe, setter han ut for å redde hundrevis av egg som skal knuses i Vykker’s Labs. Spillet var blant lanseringsspillene til Xbox da konsollen havnet på markedet i 2001, og regnes som det andre spillet i Oddworld-kvintologien.

I tillegg får Stranger’s Wrath sin debut på det håndholdte formatet, da skytespillet slippes den 20. desember på Playstation Vita, nesten på dagen ett år etter Playstation 3-utgivelsen.

Oppusingen av Oddworld: Munch’s Oddysee utføres av Just Add Water, og slippes 19. desember på Playstation 3 for rundt 65 kr, og på et senere tidspunkt på PC. Vita-utgaven av Oddworld: Stranger’s Wrath slippes på Playstation Vita den 20. desember.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

De fleste jeg kjenner har et forhold til James Bond enten direkte via bøkene, filmene og spillene eller indirekte gjennom...

Batman er en helt som skiller seg ut fra de aller fleste fordi han er en “vanlig dødelig” som oss...

Nintendo klarte med den første Switch-konsollen å konvertere meg fra å ikke bry meg så mye om håndholdt spilling til...