Bioshock Infinite utsatt til 2013

Et av de mest spennende spillene vi har kikket nærmere på de to siste årene er Bioshock Infinite, fra Ken Levine og Irrational Games. Spillet har vært under utvikling i flere år, og skulle etter planen lanseres i oktober, men nå har utgiver Take-Two valgt å utsette lanseringen til 2013.

Et bedre spill

I pressemeldingen forteller kreativ regissør Ken Levine at datoen de annonserte i mars opprinnelig virket fornuftig, men at de nå har øynet sjansen til å gjøre Bioshock Infinite enda mer ekstraordinært, og derfor trenger mer tid til å fullføre spillet.

Bioshock Infinite foregår før de to andre Bioshock-spillene, i den flyvende byen Columbia i 1912. Spilleren kontrollerer en detektiv som har blitt sendt til byen for å redde en ung dame kalt Elizabeth.

Den nye lanseringsdatoen er satt til februar 2013. Dermed sparte du de pengene i år, det er nok av andre spill å bruke penger på i høst.

Bioshock Infinite utvikles av Irrational Games og utgis av Take-Two. Spillet lanseres på Xbox 360, Playstation 3 og PC i februar 2013.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

True-Fear-752aba75398d9291a8a5

True Fear: Forsaken Souls – Avslappende skrekkspill

Det er over 10 år siden det første kapittelet i True Fear: Forsaken Souls-serien kom ut, og åtte år siden...

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

Disse spillene får du med PlayStation Plus i mai

Kom mai du skjønne milde, og kom kom månedens spill som er inkludert i PlayStation Plus. EA Sports FC 26PS5,...

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...