Deathwing skal dø

Oppdatering 4.3 for World of Warcraft: Cataclysm byr på nytt innhold å bryne seg på, blant annet selveste Deathwing, nye dungeons og et system som lar deg endre utseende på utstyret ditt.

Mer å pusle med

Utvikler Blizzard har annonsert innholdet i den siste oppdateringen for Cataclysm før neste tilleggspakke, opppdatering 4.3. I den får de barskeste spillerne muligheten til å kjempe mot en av spillverdenens ondeste figurer, Deathwing. Kampen skal foregå på ryggen hans mens han flyr gjennom luften. I tillegg kommer tre nye såkalte instanser.

Nytt for spillet er muligheten til Void Storage, som lar deg ta med deg flere gjenstander og utstyr. Minuset ved å lagre gjenstander i The Void, er at alle gems og enchantments forsvinner, pluss at navnet på personen som produserte det blir fjernet.

Den kanskje mest gledelige nyheten for rollespillerne der ute, er muligheten til å endre utseendet på utstyret sitt. Ved hjelp av en såkalt Transmogrifier-maskin, kan man selv bestemme hvordan de forskjellige delene skal fortone seg, og de som ser ut som lappetepper i mangel av komplette sett, kan velge utseender som matcher bedre. Disse maskinene blir utplassert i hovedstadene, og koster gull å bruke.

Forutsetningen er at man har delene man vil ha utseendet til allerede, noe Blizzard håper vil føre til at spillere vil vende tilbake til tidligere områder i spillet for å jakte på utstyr som ser bra ut, men ikke er kraftig nok. Les mer om transmogrification her.

Ingen Pandaren

De beryktede Pandaren-folket ble imidlertid ikke nevnt, noe som kan tyde på at disse ikke dukker opp før tidligst i neste tilleggspakke – om enn det.

Ingen dato er satt for oppdatering 4.3, men utvikleren bekrefter at det er den siste innholdsoppdateringen før en ny tilleggspakke dukker opp.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

last ned (2)

Tilbakeblikk: Batman: Arkham Asylum – Et nært perfekt spill selv i dag

Batman er en helt som skiller seg ut fra de aller fleste fordi han er en “vanlig dødelig” som oss...

20260608210206_1

Solarpunk – Sol uten skinn

Omringet av en verden som virker håpløs og fortapt til tider, har mennesker en tendens til å komme opp med...

Knuckle-Jet-Ann_03-20-25-1024x576

Vi har prøvd Knuckle Jet!

Under Games Of Norway-festivalen i mai fikk John-Edvard intervjue Peter Meldahl fra Rain Games, og teste demoen som er ute...