Flere utviklere i gang med Xbox 720-spill?

Det ryktes at Microsofts egne utviklere er i full gang med spilltitler til konsollen som skal overta etter Xbox 360. Ryktene kommer fra det engelske spillbladet Xbox World.

2013-lansering

Det er Eurogamer som har snappet opp ryktene fra bladet. Ifølge Xbox World er Fable-utviklerne i Lionhead i gang med en ny tittel til Microsofts neste konsoll, sammen med de britiske utviklerne i Rare og Forza-utviklerne Turn 10. Hva slags spill det er snakk om vet ikke bladet.

Ryktene stemmer forøvrig overens med bransjespekulasjoner Eurogamer har snappet opp om at Microsoft kommer til å annonsere sin neste konsoll i løpet av 2012, og lansere den for salg til jul i 2013.

Microsoft kommer ikke til å bekrefte noen av disse ryktene, så vi har ikke giddet å kontakte de en gang.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Stor resultater for Mouse P.I For Hire. Studioet bak spillet Mouse P.I For Hire bekrefter at spillet har passert én...

I anledning lansering av en ny gamingstol, AURA, har vi fått tilsendt en stol til test. Det første som møter...

Først og fremst vil jeg si at Xenoblade Chronicles er en av tidenes beste RPGer og helt klart ett av...