Grafikkporno fra Crytek

I likhet med Epic Games ønsker nå Crytek å selge sin grafikkmotor til andre utviklere. Og ser vi på de siste bildene, ser det ut som vi har noen saftige grafikkbomber i vente.

 

Beauty, Speed, Interaction Trailer

– Med «CryENGINE 3» vil vi gi de beste utviklingsmuligheten tilgjengelig for dagens og morgendagens plattformer. Med sin stigende grafikk og kalkulasjoner, står den klar for de neste generasjoner, og med muligheter som «CryENGINE 3 Live Create» vil motorene være det beste valget for spillutviklere og selskaper som utviklere seriøse spillapplikasjoner. Det er den eneste spillmotoren som sørger for at utvikler kan jobbe uavbrutt. Noe som resultere i at de kan yte sitt fulle potensial, spare budsjett og lage fantastiske spillopplevelser, sa Cevat Yerli, administrerende direktør og president i Crytek.

 

«Crysis 2» er foreløpig det eneste annonserte spillet som vil bruke den kommende grafikkmotoren. Spillet har en ikke fått en lanseringsdato, men vil forhåpentlig dukke opp i løpet av 2010 til Xbox 360, Ps3 og PC.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Kom for det horisontale skytespillet, bli for animesekvensene som parodier diverse robot-serier fra 70-tallet!...

Som mange andre på min alder har jeg et kjært forhold til Indiana Jones, hovedsakelig gjennom å få oppleve filmene...

Når man skal vurdere en ny skjerm er det en rekke ting man bør se etter. Hvilken størrelse trengs, hvilke...