Mass Effect 4 vil ikke følge samme oppskrift som Inquisition

Aaryn Flynn fra Bioware snakket nylig med NeoGAF om deres neste storsatsning Mass Effect 4, og nevnte i den sammenheng at suksessen med Inquisition gjør ikke at de vil følge samme oppskrift med Mass Effect.

Selv om begge spillene bil bruke Frostbite-motoren og at Mass Effect vil ha noe teknologi adoptert fra DAI, vil de to titlene være ganske så forskjellige.

“Alle spillene våre bruker Frostbite nå. Vi har sagt at det neste Mass Effect (og en totalt ny serie, noe som vi ikke skal gå innpå her) vil bruke teknologi skapt i DAI men ikke spesifikt for det spillet. Det har vært mye enklere å lage store områder, og noen tekniske løsninger vil resirkuleres, men ellers er alt nytt.

Mass Effect vil (og bør) være en unik serie som inspireres av suksessen fra tidligere kapitler i samme serie, enn en totalt annen IP. Ta for eksempel Mako (red:kjøretøyet i Mass Effect 1), takket være de tekniske løsningene gjort i DAI føler vi at vi kan gjøre det mye bedre en vi har tidligere har gjort. Men å kalle det DAI sin suksess er feil, det er mer det at vi har gått over til nye, kraftigere konsoller.

Vi er veldig stolte av sluttproduktet som er Inquisition, men det vil ikke bety at vi skal følge en oppskrift basert det spillet. Hver franchise trenger sin egen identitet og bli effektivsert utifra hva som er best for dem. Uavhengig av andre franchiser sin suksess.”

Hva disse forskjellene vil bety er enda usikkert, men Flynn lover at Mass Effect 4 er Bioware sin neste store satsing og vi ikke skal vente lenge på å få skikkelig informasjon om spillet. 

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Screenshot 2026-05-26 100533

Tilbakeblikk: James Bond 007: Everything or Nothing

Nå er vi aldeles på siste etappe før Agent 007 får sitt første nye spill på vel over 14 år,...

GAGC-430_1a1f0469efa9696183c91e60d724175661b939b6

Noblechairs AURA TX – Kvalitet i samtlige ledd

I anledning lansering av en ny gamingstol, AURA, har vi fått tilsendt en stol til test. Det første som møter...

Pausebilde

Nytt liv for Spill.no – Bli med på feiringen

Kjære lesere. Vi i redaksjonen er veldig glade for å kunne annonsere at om få dager vil spill.staging.tempurl.host/ få seg...